بایگانی نوشته‌ها

با دیوار آشنا شوید

با دیوار آشنا شوید

آیا تا به حال نام سایت دیوار را شنیده‌اید؟ کافه بازار چطور؟ بهتر است  قبل از شروع داستان دیوار و ماجرای موفقیت‌های آن، نگاه کوتاهی به داستان کافه بازار بیاندازیم تا به ارتباط این ۲ سایت مطرح، پی ببریم.حسام آرمندهی بنیان‌گذار کافه بازار که برای ادامه تحصیل به کشور سوئد رفته بود، در یکی  از سفرهای خود به ایران، متوجه شد که دوستانش در دانشگاه شریف، روی پروژه  فارسی‌سازی اندروید به نام «فارسی تل» کار می‌کنند. او که به این پروژه  علاقه‌مند شده بود، ۲ هفته بیشتر در ایران ماند تا به این پروژه سر و  سامانی بدهد اما این اقامت همیشگی شد و حسام در ایران ماند! تلاش‌های او و دوستانش برای انجام پروژه «فارسی تل» نتیجه‌بخش نبود. پس  از مدتی، آن‌ها به فکر راه‌اندازی یک اپ استور ایرانی افتادند و توانستند  در سال ۸۹ اپلیکیشن بازار را ارائه کنند. با توجه به قرار داشتن ایران در  شرایط تحریم، این اپلیکیشن با استقبال بسیار خوبی مواجه شد. بعد از موفقیت  کافه بازار و استقبال از آن، در سال ۹۱ سایت دیوار با پشتیبانی مالی کافه  ‌بازار راه‌اندازی شد و بدین ترتیب داستان دیوار در دل داستان کافه بازار،  متولد شد.

آشنایی با یوتیوب ایرانی (آپارات)

آشنایی با یوتیوب ایرانی (آپارات)

صحبت از پلت‌فرم مبتنی بر محتوا و مشهور ایرانی است که  زاده ایده‌های دو برادر با فاصله سنی یک سال است؛ برادران شکوری‌مقدم که  متولد سال‌های ۶۱ و ۶۲ هستند. شکوری‌مقدم‌های ۲۲ و ۲۱ ساله در سال ۸۴ یک  پراید ۵میلیون تومانی همه سرمایه‌شان بوده و الان یعنی در سال ۹۶ می‌گویند  حداقل قیمت کسب‌وکارشان ۲۷۰میلیون دلار است. اگر آپارات را موفق‌ترین ورژن  ایرانی نوع خودش بدانیم، باید به لحاظ آماری اشاره کنیم که الان ماهیانه  ۳۰۰میلیون نمایش موفق تبلیغات ویدئویی روی این پلت‌فرم اتفاق می‌افتد،  ۲۵میلیون بیننده یونیک دارد و با بیش از ۱۰هزار سایت و اپلیکیشن همکاری  دارند. محمدمهدی شکوری‌مقدم، مدیرعامل صبا ایده، عضو هیات مدیره و قائم  مقام مدیر عامل صبا ایده و هم‌بنیانگذار آپارات در گفت‌وگو با «شنبه» از  روند شکل‌گیری مجموعه صبا ایده و مشهورترین کسب‌وکارهای‌شان یعنی آپارات و  صباایده گفته است. همچنین داستان نخستین دشت‌شان از بازار تبلیغات آنلاین، اهمیت پلت‌فرم‌های مبتنی بر محتوا و چالش با صداوسیما از دیگر رویکردهای این گفت‌وگو بوده است که در ادامه می‌خوانید.


عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه شوید
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

نویسنده
من حسین مرادی در کنار شما هستم تا با انتشار مقاله های روز شما در راه رسیدن به ساخت یک برند موفق همچون دیجیکالا ، دیوار و.. همراهی کنم.یادتون نره که تغییرات بزرگ از خودتون در همین لحظه اتفاق میوفته.
دسته‌بندی
بایگانی نوشته‌ها
همین حالا شروع کنید

وب‌سایت و فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.